Virusai

Vilnius 868394922
Vilnius 867879344
Kompiuterių remontas

Nemokamos antivirusinės

Forumas

Windows Instaliavimas

Naudoti kompiuteriai

Vilnius 

 adresas tikslinamas;  

                      868394922

                      867879344 

                      860575660 

Kas yra kompiuterio virusas?


Kompiuterio virusas - tai programa, sugebanti platintis pati. Kompiuterio virusas gali jungtis prie kitų programų, taip pat gali kurti savo kopijas. Kompiuterio virusas gali pažeisti, keisti ar sugadinti duomenis, arba pabloginti sistemos veikimą, naudojant išteklius, pavyzdžiui, atminties ar vietos diske.

Dauguma kompiuterio virusų yra gana nekenksmingi. Vartotojas gali net nepastebėti viruso ilgą laiką. Kartais kompiuterio virusas gali pažeisti duomenų failus ir per ilgą laiką kompiuterio virusas gali sunaikinti failus ir diskus. Net gerybinis kompiuterio virusas padaryti didelės žalos operacinei sistemai.

 

Virusų rūšys:

 

Kirminas tai į virusą panaši programa, sugebanti daugintis pati. Jis paprastai plinta per tinklo jungtis. Pavojingi todėl, nes sugeba labai greitai daugintis. Paprastam kompiuterio virusui reikalinga įsiskverbti į kitas bylas, o kirminas gali dauginti nesustodamas kol išnaudoja visą kompiuterio duomenų talpą arba po visą tinklą kol sutrikdo jo veiklą. Kirminai dažniausiai plinta per elektroninį paštą ir aktyvuojamas atidarius laišką.

 

Trojanai (Trojos arkliai) – tai kompiuterinė programa, kuri atrodo naudinga, tačiau iš tiesų kenkia kompiuteriui. Trojos arkliai paprastai yra užmaskuoti taip, kad sudomintų. Jų veikimo principas kaip ir garsiojo Trojos arklio - pasislėpę už kitos programos patenka į kompiuterį ir jį stebi. Trojos arkliai i kompiuterį patenka atidarinėjant nežinomus el. laiškus, ar instaliuojant nepatikimą programinė įrangą ar programas parsiųstas iš interneto.

 

Makrovirusu galime vadinti tokį kompiuterio užkratą, kuris parašytas pagal "Word" programą ir sunaikina makrokomandas.

 

Ženklai rodantys, kad jūsų kompiuteris yra užkrėstas kompiuterio virusu:

Kompiuteris be jokios priežasties pradėjo elgtis keistai, ant ekrano gali atsirasti įvairių pranešimų. Dėl kompiuterio viruso sulėtėja kompiuterio darbas, gali pradėti keistis failų turinys, kartais atsiranda laiko ir datos pokyčiai ir t.t.

 

Kaip apsisaugoti nuo virusų?

 

Geriausias būdas apsisaugoti nuo kompiuterio virusų yra iš anksto paruošti savo kompiuterį virusų atakai. Savo kompiuteryje būtina turėti atnaujintą antivirusinė programą. Gavus elektroninį laišką su priedu, pirmiausia turėtumėte patikrinti priedą su antivirusinę programą. Patariama naudoti saugią nuolat atnaujinamą operacinę sistemą, leidžiančią efektyvią programų kontrolę, taip pat naudoti saugias el. pašto programas ir t.t.