Kas yra pagrindinė/sistemine/motinine plokštė?

Vilnius 868394922
Vilnius 867879344
Kompiuterių remontas

Nemokamos antivirusinės

Forumas

Windows Instaliavimas

Naudoti kompiuteriai

Vilnius 

 adresas tikslinamas;  

                      868394922

                      867879344 

                      860575660 

Kas yra pagrindinė/sisteminė/motininė plokštė?

motherboard.jpg

Pagrindinė plokštė tai kompiuterio dalis jungianti visas kitas dalis į visumą. Procesorius, darbinė atmintis, kietieji diskai, vaizdo plokštės, garso kortos, optiniai įrenginiai bei kitos dalys yra prijungtos prie pagrindinės plokštės tiesiogiai arba kabeliais.

Pagrindinės plokštės taip pat vadinamos:

Motininė plokštė, sisteminė plokštė, MB.

Svarbūs pagrindinės plokštės faktai:

Motininės plokštės, maitinimo blokai bei kompiuterio dėžės būna kelių skitingu standartinių dydžių. Visi trys skirtingi komponentai turi būti suderinti tarpusavyję, kad būtu galima juos surinkti bei sėkmingai naudotis.

Pagrindinės plokštės tarpusavyje labai skiriasi. Pavyzdžiui, kiekviena pagrindinė plokštė palaiko tik vieną procesorių rūšį, bei nedaug darbinės atminties tipų. Taip pat kai kurie kietieji diskai, vaizdo plokštės, bei kiti įrenginiai gali būti nesuderinami su pagrindine plokšte. Kiekvienas gamintojas turi pateikti šarašą palaikomų jungčių bei įrenginių.

Populiarūs pagrindinių plokščių gamintojai:

Asus, Gygabite, Biostar, MSI, Intel.

Pagrindinės plokštės aprašymas:

Pagrindinė plokštė yra pritvirtinta kompiuterio viduje priešingoje pusėje nei lengviausiai atsidarantis šoninis dangtis. Ji yra pritvirtinta mažais varžtais, standartinėse gamintojo padarytose vietose.

Motininės plokštės priekyje išdėstytos viso jungtys jungiančios kitus kompiuterio komponentus. Viena pagrindinė jungtis jungia vieno tipo procesorių. Dažniausiai nuo dviejų iki keturių jungčių darbinei atminčiai. Dvi ar trys jungtys laidais jungia kietuosius diskus, diskelių įrenginius bei kompaktinių diskų skaitytuvus. Maži laidai ateinantys iš kompiuterio dėžės priekio jungiasi į pagrindinę plokštę, kad veiktu reset, power bei kiotojo disko darbą indikuojančios lemputės. Maitinimas paduodamas iš maitblokio per tam tikrą laidą kuris jungiasi į specifinę jungtį.

Taip pat pagrindinės plokštės priekinėje dalyje yra grupė jungčių, į kurias jungiasi vaizdo plokštės, garso kortos bei kiti įrenginiai.

Kairėje motininės plokštės pusėje yra jungčių grupė, kuri skirta išoriniams komponentams prijungti, tokiems kaip: monitorius, spausdintuvas, pelė, klaviatūra, kolonėlės ir t.t Dauguma pagrindinių plokščių taip pat turi USB bei FireWire jungtis. FireWire jungtis dažniausiai jungia video kameras.

Pagrindinė plokštė bei kompiuterio dėžė yra suprojektuotos taip, kad jungiant atitinkamas plokštes, kaip garso ar vaizdo, jų jungtys tampa pasiekiamos išoriškai kompiuterio dėžės galinėje pusėje.